Manikúra

Rozhodla jsem se specializovat pouze na přírodní manikúru, protože většina salonů se specializuje na umělé nehty a jejich aplikaci.

 

Péče o přírodní nehty je paradoxně náročnější než o nehty umělé. Vzhledem k tomu, že naše ruce jsou v permanentní akci, trpí tím i nehty. O nehty bychom měli proto pečovat každý den. Navíc jejich kvalita je dána v první řadě dědičností. Péče o přírodní nehty je závislá ne trpělivosti a svědomitosti každého člověka. Vždyť naše ruce o nás vypovídají už při prvním kontaktu, tj. podání ruky. Co si pomyslíme o člověku, který má okousané nehty, špínu za nehty, příliš dlouhé nepěstěné nehty (týká jak mužů tak žen), každý nehet jinak dlouhý, u žen je velmi nepěkný oloupaný lak apod.

Proto by mělo být součástí každodenní hygieny, stejně jako čištění zubů, přiměřená péče o ruce a nehty.

Rozdělení nehtů podle kvality na čtyři typy: 

  • Normání/pevné nehty - pevný, elastický hřbet, relativně hladký, maximálně jemné podélné rýhy, hebký povrch, netvoří se šupiny
  • Suché/lámavé nehty - není lesklý, suchý, šupinatý povrch, roztřepené konečky, natržené okraje, velmi patrné podélné rýhování
  • Měkké/flexibilní nehty - měkký, ohebný okraj, zřídka je delší než bříško prstu, snadno se natrhne, z bočního pohedu mívá lodičkový někdy miskovýtý tvar

 Pro každou kvalitu nehtu existují speciální přípravky pro ošetření.

  • Suchá manikúra: ruce se nemusí máčet v lázni, ke změkčení kůže okolo nehtů se použije přípravek, který vykoná stejnou funkci jako manikúrní lázeň Přírodní nezet přítom změkne a zůstává suchý. Lze ho tedy bez obav vyleštit.
  • Mokrá manikúra: nejznámější postup ošetření. Konečky prstů se namáčejí do manikúrní lázně. Kůže okolo nehtů změkne a dá se ošetřit.
  •  Komplexní péče o ruce a nehty: zahrnuje nejen manikúru, ale i peeling a masáž rukou, včetně masky a zábalu
  • Japonská manikura P.shineje zaměřená na speciální péči o přírodní nehty. Přednosti přípravku jsou v dlouhodobém účinku a nenáročném udržování  stálého a vysokého lesku ošetřeného nehtu. P.shine zvyšuje pevnost nehtů, jejich pružnost, metabolismus nehtového kořene a nehtového lůžka. Působí i jako prevence proti lámání a třepení  nehtu.